Wyróżnieni Białą Lilią!

Choć otwarty niespełna dwa miesiące temu, PARK MINIATUR SAKRALNYCH w Olszowej, już zasłużył na wyróżnienie Białą Lilią. To pierwszy tego typu obiekt na Opolszczyźnie. Pomysł odnowy budynków przełomu XIX/XX wieku zrealizowano z myślą o promocji regionu i poszerzeniu oferty turystycznej powiatu strzeleckiego. Główną atrakcją kompleksu jest przepiękny ogród o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych, w którym znajduje się kilkanaście miniatur najbardziej znanych na świecie obiektów sakralnych. Atrakcyjna forma ich prezentacji sprzyja zagłębieniu historii tychże obiektów oraz rozbudzeniu zainteresowań turystów.

Obecnie w skład kompleksu wchodzą:
SPICHLERZ – odwiedzona w połowie września tego roku przez audytora dwupoziomowa restauracja z antresolą, gdzie serwuje się tradycyjną kuchnię polską, kuchnię regionalną oraz specjały szefa kuchni pana Pawła Pingota np. Półmisek Spichlerz (danie firmowe), w którego skład wchodzą: juki ułańskie z aromatycznym sosem grzybowym, rolada śląska z kluskami i zasmażaną czerwoną kapustą, grillowany filet z kurczaka, ziemniaki z wody oraz mix warzyw gotowanych na parze. Można tu także zakupić swojskie wyroby – wędzoną szynkę, swojską kiełbasę, pieczony pasztet oraz chleb.
POD ZŁOTYM ROGIEM – stylowa sala bankietowo – okolicznościowa, w której starannie przeprowadzone prace remontowe pozwoliły zachować pierwotny wygląd zabytkowych pomieszczeń.
ZŁOTA PODKOWA – pensjonat, którego wystrój jest połączeniem klasyki i nowoczesności. Do dyspozycji gości oddano komfortowe pokoje jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowe.
Sala konferencyjna.
PARK LINOWY.
Wewnątrz budynku byłej stajni powstała bawialnia BAJKOWY SAD z myślą o dzieciach, które posiadają niekończące się pokłady energii.

Przyjazd do Parku Miniatur Sakralnych to idealny pomysł na aktywny wypoczynek.